Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Live ο αγώνας Τζόκοβιτς-Τσιτσιπά (2-0)

Ολυμπιακοί Αγώνες: Live ο αγώνας του Τσιτσιπά-Τζόκοβιτς Facebook Twitter
Φωτ: Getty
0

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς αντιμετωπίζει τον Νόβακ Τζόκοβιτς στο πλαίσιο των προημιτελικών των Ολυμπιακών Αγώνων.

Ο Έλληνας πρωταθλητής αν καταφέρει να ξεπεράσει το εμπόδιο του Τζόκοβιτς θα βρεθεί στα ημιτελικά και  θα μπορέσει να διεκδικήσει ένα μετάλλιο. Από την άλλη πλευρά, το χρυσό Ολυμπιακό μετάλλιο είναι κάτι που λείπει από τη συλλογή του 37χρονου Τζόκοβιτς και στο Παρίσι ίσως είναι η τελευταία του ευκαιρία.

Ο νικητής της αποψινής αναμέτρησης θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά τον Ιταλό Λορέντσο Μουζέτι, ο οποίος επικράτησε νωρίτερα με 2-0 σετ (7-5, 7-5) του Αλεξάντερ Ζβέρεφ, σε ένα ματς που είχε διάρκεια 2 ώρες και 5 λεπτά.

Ξεκίνησε ο μεγάλος αγώνας για τα προημιτελικά των Ολυμπιακών Αγώνων.

• 7-6 (7-3 στο τάι μπρέικ) Νικητής ο Νόβακ Τζόκοβιτς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πάλεψε κόντρα στον Νόβακ Τζόκοβιτς, αλλά ηττήθηκε με 2-0 σετ (6-3, 7-6) και αποκλείστηκε από τους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024