Άγιαξ - Παναθηναϊκός για το Europa League: Στα πέναλτι το ματς (13-12)

Άγιαξ - Παναθηναϊκός για το Europa League: 0-0 (Ημίχρονο) Facebook Twitter
Φωτογραφία: Eurokinissi
0

Την υπέρβαση ψάχνει απόψε ο Παναθηναϊκός στο Άμστερνταμ, καθώς το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι.

Ο Παναθηναϊκός φιλοξενείται στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» με στόχο τη δύσκολη ανατροπή απέναντι στον Άγιαξ για να προκριθεί στα play off του Europa League. Στο 89' σκόραραν οι πράσινοι με τον Τετέ και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, που έληξε χωρίς γκολ. Υπενθυμίζεται ότι στον πρώτο αγώνα στην Ελλάδα, ο Άγιαξ είχε νικήσει με σκορ 1-0, επομένως αυτή τη στιγμή, το ματς οδηγείται στην παράταση.

Το ματς μεταδίδεται από το CosmoteSport 2.