Live Ελλάδα - Καναδάς 38-48: Ο Αντετοκούνμπο κρατάει την Εθνική στο πρώτο ημίχρονο

Live Ελλάδα - Καναδάς 38-48: Facebook Twitter
Φωτ: Eurokinissi
0

Η Εθνική ομάδα μπάσκετ βρίσκεται πίσω στο σκορ με δέκα πόντους (38-48) στην λήξη του πρώτου ημιχρόνου του αγώνα με τον Καναδά για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.

Η Ελλάδα δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα όμως κατάφερε να μειώσει ακόμα και στους 3 πόντους. Το κακό δίλεπτο στο τέλος της δεύτερης περιόδου ανέβασε την διαφορά στους 10 πόντους.

Η Ελλάδα έκλεισε το πρώτο μέρος με 7/13 δίποντα, 6/17 τρίποντα, 6/8 βολές, 15 ριμπάουντ (13-2), 9 ασίστ, 1 κλέψιμο, 2 μπλοκ, 8 λάθη, 15 φάουλ και τον Αντετοκούνμπο στους 16 πόντους.

0

Άλεξ Μόργκαν: Η θρύλος του αμερικανικού ποδοσφαίρου την αποχώρησή της από το άθλημα

Αθλητισμός / Άλεξ Μόργκαν: Η θρύλος του αμερικανικού ποδοσφαίρου ανακοίνωσε την αποχώρησή της από το άθλημα

Φορώντας τη φανέλα της Εθνικής Ομάδας Γυναικών των ΗΠA, η Μόργκαν κατέκτησε δύο φορές το Παγκόσμιο Κύπελλο και κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2012